Haftalık Euro Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (21-25 Ocak 2019)

Haftalık Euro/TL Paritesi Yorumu

14-18 Ocak haftasında, Yurtiçinde, Sanayi Üretimi ve TCMB toplantısı takip edilirken küresel piyasalarda Brexit sürecine yönelik gelişmeler ve ECB Başkanı Draghi’nin Avrupa Parlamentosu’nda açıklamalar takip edildi. Yurtiçinde sanayi üretimi verisinde Kasım ayında yüzde 6,5 oranında azalış gösterirken, TCMB gerçekleştirdiği Ocak ayı toplantısı sonrasında politika faiz oranında beklentilere paralel değişikliğe gitmedi. TCMB toplantısı sonrasında yayımlanan basın duyurusunun piyasalarda faiz politikasında sıkı duruş algılanması TL’de değer kazanımlarını desteklediği görüldü. Hafta içerisinde, Brexit sürecine yönelik gelişmeler Euro üzerinde baskıyı artırırken, ECB Başkanı Draghi yaptığı değerlendirmede, Euro Bölgesi ekonomisindeki yavaşlamanın beklenenden daha uzun sürebileceği uyarısında bulunması Euro’da zayıf görünümü destekledi.

Teknik olarak bakıldığında, çaprazın 21 haftalık üssel hareketli ortalaması olan 6,1940 seviyesi altında kalıcılık sağlaması durumunda aşağı yönlü hareketlerin devamı görülebilir. Düşüşlerin devamında 6,0400, 6,0000 ve 5,9600 destek seviyeleri takip edilebilir. Olası, yükseliş denemelerinde ise 6,2270, 6,2740 ve 6,3200 direnç seviyeleri izlenebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN