Haftalık Euro Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (17-21 Haziran 2019)

10-14 Haziran haftasında, TL tarafında gözler yurt içindeki TCMB’nın faiz kararındaydı. TCMB’nın faizi sabit tuttuğu kararı ardından yayınlanan metinde, önümüzdeki dönemler için faiz indirimine ilişkin sinyallerin verildiği görüldü. Geçtiğimiz haftanın diğer önemli gelişmesi de Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın S-400 konusunda son noktayı koymuş olması oldu. Öte yandan, ABD Başkanı Trump’ın, Euro bölgesinin önemli aktörlerinden olan Almanya’yı yaptırım tehdidinde bulunması sonrası kur tarafında bir miktar geri çekilmelerin yaşandığı gözlendi.

Bu hafta, gözler Euro bölgesinde açıklanacak TÜFE verisinde olacak.
Teknik olarak incelediğimizde, kur tarafında 4 saatlik mum grafiğinde TOBO formasyonun oluştuğu göze çarpıyor. Gerek TOBO formasyonun hedefine ulaşması adına gerekse Fiyatlamaların seyri açısından 6.60 destek seviyesi önem arz ediyor. Çaprazın 6.60 üzerinde tutunması durumunda 6.76, 6.82 ve 6.89 seviyeleri gündeme gelebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN