Haftalık Euro Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (15-19 Nisan 2019)

08-12 Nisan haftasında, Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak tarafından açıklanan Yeni Ekonomi Programı Yapısal Dönüşüm Adımları 2019 Reform Paketi genel görünümde beklentileri karşıladığı görülse de detaylara ver verilmemesi nedeniyle TL fiyatlamalarında etkinin sınırlı kaldığı görüldü. Hafta içerisinde, seçim sonrası sürece yönelik artan belirsizlikler ve 5 yıllık ülke CDS risk priminde yaşanan yükseliş TL varlıklarda baskının artmasına neden olurken çaprazın kazançlarını ikinci haftaya taşıma isteğinde olduğu görülüyor. Avrupa Merkez Bankası (ECB) gerçekleştirdiği Nisan ayı toplantısında beklentilere paralel faiz oranlarında değişikliğe gitmedi.

ECB Başkanı Draghi yaptığı açıklamalar sonrasında Euro’da kısa süreli oynaklığın arttığı görüldü. Teknik olarak bakıldığında, çaprazın ara destek seviyesi olan 6,4360 seviyesi fiyatlamaların seyri açısından belirleyici olmaya devam edebilir. Bu seviyenin yukarı yönlü geçilmesi durumunda 6,6800, 6,7200 ve 6,8000 direnç seviyeleri takip edilebilir. Olası, bu seviyesi altında hareketlerde ise 6,4000, 6,3800 ve 6,3500 destek seviyeleri izlenebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN