Haftalık EUR / USD Paritesi Yorumları / IşıkFX – (17-21 Şubat 2020)

Euro tarafında bir süredir oluşan satış baskısı, bu haftada da; bir yandan açıklanan ekonomik verilerin oluşturduğu hayal kırıklığı, diğer yandan 1.Çeyre’’te Çin ekonomisinde beklenen daralmanın olası negatif etkileri ve öbür yandan da iç siyasi riskler ile devam etti. ABD tarafında da genel anlamda olumlu dataların açıklanması sonrasında 2017 Nisan ayından bu yana en düşük seviyelerin görüldüğü parite için, önümüzdeki hafta yine; öncü PMI’lar gibi önemli dataları takipte olacağız. Ayrıca; Coronavirüs, Brexit ve Ticaret Savaşları gibi risklere dair gelişmeler ile FED ve ECB yetkililerinden gelecek açıklamalar ile de oynaklıklar görebiliiriz.

Teknik olarak pariteye baktığımızda; son iki haftada görülen sert satışlar sonrasında öncelikli olarak 1.0820 destek noktası geri çekilmelerin devamı halinde önem arz edecek. Şayet burası da kırılacak olursa; ilerleyen süreçte 2017 Nisan ayında kalan GAP’in dolması(1.0726) söz konusu olabilir. Paritede 1.0840 üzeri kapanış sağlanması halinde ise; ilk etapta 1.0875, sonrasında 1.0910 ve 1.0930 dirençlerine doğru tepki hareketleri görebiliriz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN