Haftalık EUR / USD Paritesi Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (21-25 Ocak 2019)

Haftalık Euro/Dolar Paritesi Yorumu

Euro Bölgesi’nde açıklanan Sanayi Üretimi verisinde Kasım ayında yıllık bazda yüzde 3,3 oranında azalış kaydedildi. Euro Bölgesi’nde açıklanan TÜFE verisi Aralık ayında yüzde 1,6 ile beklentilere paralel gerçekleşti. ECB Başkanı Mario Draghi’nin Avrupa Parlamentosu’nda yaptığı değerlendirmede, Euro Bölgesi ekonomisindeki yavaşlamanın beklenenden daha uzun sürebileceği uyarısı ve Brexit sürecine yönelik gelişmeler Euro’da kısmi zayıflamalara neden olurken paritede zayıf görünümü desteklediği izleniyor. Hafta içerisinde, ABD’de açıklanan verilerin birçoğunun beklentileri karşılaması dolarda değer kazanımlarını desteklerken, ABD’de hükümetin kapalı olması ve bazı yerel Fed Başkanlarının açıklamaları fiyatlamalar üzerinde baskı oluşturmaya devam ettiği izleniyor.

Teknik olarak bakıldığında, paritenin 50 günlük hareketli ortalaması olan 1,1380 seviyesi üzerinde kalıcılık sağlaması durumunda fiyatlamalarda toparlanmalar görülebilir. Yükseliş denemelerinde 1,1450, 1,1490 ve 1,1530 direnç seviyeleri takip edilebilir. Olası, bu seviyenin altına geçilmesi durumunda ise 1,1330, 1,1300 ve 1,1260 destek seviyeleri izlenebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN