Haftalık EUR / USD Paritesi Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (17-21 Haziran 2019)

10-14 Haziran haftasında, hem Euro bölgesinden hem de ABD bölgesinden gelen verilerin kısmen beklentileri karşılayamadığı gözlendi. ABD Başkanı Trump’ın Almanya’ya Rusya yerine kendilerinden sıvılaştırılmış doğalgaz alması talebi ile birlikte yaptırım tehdidinde bulunması sonrası parite tarafında 1.1350 direnci seviyelerinden yeniden satışların yaşandığı izlendi. Paritedeki baskıda ayrıca İtalya’daki ekonomik görünüme ilişkin olumsuzluklar ve buna ilişkin İtalya-AB arasında yaşanan gerilim de etkili oluyor.

Bu hafta gözler FED’den gelecek faiz kararı ve sonrasında da yapılacak olan açıklamalar ve Euro bölgesinden gelecek TÜFE verisinde olacak.

Teknik açıdan incelediğimizde Parite tarafında önemli formasyonlardan biri olan Wolf ( XABCD) oluşmuş durumda, kanalın aşağı yönlü kırılmış olmasıyla Wolf formasyonun hedef seviyesi olan 1.1230-1.1150 ve 1.1100 bölgesine doğru düşüşler hız kazanabilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN