Haftalık EUR / USD Paritesi Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (03-07 Haziran 2019)

Avrupa Parlamentosu’nda 23-26 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen seçim sonuçlarına göre, AB yanlısı partilerin büyük çoğunluğu sağlaması Euro üzerinde oynaklığın bir miktar hafiflemesine neden olsa da ABD kaynaklı gelişmeler ve veri akışı parite fiyatlamaları üzerinde baskıyı artırdığı izleniyor. Hafta içerisinde, ABD’de açıklanan CB Tüketici Güveni beklentilerin üzerinde ve 2019 yılı birinci çeyrek öncü GSYH verisi beklentilere paralel gerçekleşti. Euro Bölgesi’nde açıklanan ekonomik veriler beklentileri büyük ölçüde karşıladığı görülse de, üye ülkelere yönelik yerel riskler, özellikle de İtalya’nın borçları üzerinden yaşanan gelişmeler Euro fiyatlamaları üzerinde baskı oluşturmaya devam ediyor.

Teknik olarak incelediğimizde, paritenin psikolojik seviyesi olan 1,1100 seviyesi fiyatlamaların seyri açısından belirleyici olmaya devam edebilir. Bu seviyenin yukarı yönlü geçilmesi durumunda 1,1220, 1,1270 ve 1,1300 direnç seviyeleri takip edilebilir. Olası, bu seviyenin aşağı yönlü geçilmesi durumunda 1,1050, 1,1000 ve 1,0960 destek seviyeleri izlenebilir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin