Haftalık Dolar Yorumu / FXTCR – (6-10 Temmuz 2015)

Geride bıraktığımız haftaya, dolarda gözlemlenen güvenli liman alımları nedeniyle güçlü bir başlangıç yapan ve Pazartesi günü 2,7097 seviyesine kadar yükselen kur, hafta içerisinde bu kazançlarını silerek 2,66’lı seviyelere kadar geriledi.

Kendisine kısa vadeli bir yükseliş trendi oluşturan kurda, olası düşüş hareketlerinin alım fırsatı vermeye devam ettiğini belirtebiliriz.

5 Temmuz’daki seçimler USDTRY paritesinin yeni haftaya nasıl bir başlangıç yapacağı konusunda elbette ki belirleyici olacaktır. Ancak dış piyasalar haricinde yurt içindeki belirsizliğimiz de bu noktada unutmamak gerekiyor. Meclis başkanlığı seçimlerini geride bıraktık, bundan sonraki dönemde olası bir koalisyon haberini takip ediyor olacağız. Dolayısı ile yurt içi gelişmelere yeniden odaklanacağımız bir döneme giriyoruz. Bu noktada kurun 2,70 seviyesinin üzerinde dengelenmesi yükselişlerin devamını getirebilir.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir