Haftalık Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (27-31 Mayıs 2019)

Geçen haftaya 6.0450 seviyelerinde başlayan kur haftanın ilk günlerinde 6.00 denemelerini gerçekleştirse de altında potansiyel yakalayamadan TCMB’nin haftalık repo ihalelerine tekrar başlayacağını duyurmasının ardından yeniden yükselişe yöneldi. Geçen haftanın ayrıca uzun zamandır gündemdeki yerini koruyan ABD ile S-400 hava savunma sisteminin alımıyla ilgili tırmanan gerginlik, İstanbul seçimlerine ilişkin belirsizlikler ve azalmaya devam eden TCMB rezervleri de Türk Lirası üzerindeki baskının sürmesine neden oldu. Bu bağlamda bir önceki hafta geçilemeyen 6.09 üzerine geçişle 6.15 seviyesi test edildi. Haftanın sonuna doğru ise açıklanan ivme finansman paketinin ve olumsuz ABD verilerinin yarattığı kısmi iyimser hava kurun yeniden 6.09 altını görmesini sağladı.

Yeni haftada ABD ile ilişkiler başta olmak üzere diğer belirsizlikler ve endişeler yine fiyatlamaya devam edilecek. 6.15 aşılacak olursa 6.2450-6.32 bandı oldukça önemli olacak. Bu gölge aşılırsa 6.46 hedeflenebilir. 6.00-5.95 ise önemli destekler konumunda.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin