Haftalık Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (25-29 Mart 2019)

18-22 Mart haftasında, TL’de yaşanan negatif ayrışma sonrasında kur fiyatlamalarda yukarı yönlü hareketlerin yaşandığı görüldü. Hafta içerisinde, yaklaşan seçim süreci, özellikle haftanın son işlem günü siyasi tansiyondaki yükseliş, artan CDS risk primi ve yaşanan jeopolitik riskler TL varlık fiyatlamalarını etkilemeye devam ettiği görülüyor. Diğer taraftan, Fed gerçekleştirdiği Mart ayı toplantısında piyasa beklentisinden daha güvercin bir ton sergilemesi dolarda kısmi değer kayıplarının yaşanmasına neden olduğu görülse de kur fiyatlamalarında TL kaynaklı gelişmelerin daha ön plana çıktığı gözüküyor.

Teknik olarak bakıldığında, kurun 200 günlük hareketli ortalaması olan 5,4560 seviyesi üzerinde tutunmaya devam etmesi durumunda yukarı yönlü hareketlerin devamı görülebilir. Yükseliş denemelerinde 5,6500, 5,6700 ve 5,7070 direnç seviyeleri takip edilebilir. Olası, geri çekilmelerde ise 5,4360, 5,4000 ve 5,3800 destek seviyeleri izlenebilir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin