Haftalık Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (20-24 Mayıs 2019)

13-17 Mayıs haftasında, Yurtiçinde açıklanan Ödemeler Dengesi İstatistikleri Mart ayı verilerine göre Cari Denge Mart ayında bir önceki yılın aynı ayına göre beklentilerin altında 589 milyon dolar açık verdi. TÜİK tarafından açıklanan Sanayi Üretimi verisi Mart ayında bir önceki aya göre piyasa beklentisi üzerinde yüzde 2,1 düzeyinde artış gösterdi. Açıklanan verilerin TL fiyatlamaları üzerinde kısa süreli değer kazanımlarını desteklediği görüldü. Hafta içerisinde, TL’nin dolara karşı aynı kategoride değerlendirildiği gelişmekte olan ülke para birimlerinde yaşanan değer kayıplarının TL üzerinde baskıyı bir miktar artırdığı görülürken kur fiyatlamalarında oynaklığın devam ettiği izleniyor.

Teknik olarak bakıldığında, kurun psikolojik seviyesi olan 6,0000 seviyesi fiyatlamaların seyri açısından belirleyici olmaya devam edebilir. Bu seviye üzeri geçişlerde, 6,1900, 6,2250 ve 6,2500 direnç seviyeleri takip edilebilir. Olası, bu seviye altına doğru geri çekilmelerde ise 5,9500, 5,9200 ve 5,8800 destek seviyeleri izlenebilir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin