Haftalık Dolar Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (19-23 Kasım 2018)

Haftalık Dolar/TL Paritesi Yorumu

Haftaya sakin veri akışıyla birlikte başlayan USDTRY’de haftanın geneli itibariyle dar bir bantta hareketlerin oluştuğu gözlendi. Hafta içinde tahvil faizlerinde hazinenin tahvil ihalelerini iptal etmesi ve daha az borçlanmasının da sayesinde geri çekilirken, yabancı algısındaki daha iyi konuma gelinmiş olmasının da bunda katkısının olduğunu da ekleyebiliriz.

Bu gelişmelerle birlikte haftaya 5.44 seviyesi üzerinde başlayan kurda 5.30 seviyelerinde hareketlerin oluştuğu gözlendi. Piyasalar genel olarak yurtdışı gelişmeleri izlemeye devam ediyor. ABD ile olan ilişkilerdeki normalleşmenin etkilerinin hissedildiği bu zamanlarda beklenen diğer gelişmelerde de (Halkbank davası, Hakan Atilla davası, S400,F35 füzeleri ile ilgili sorunlar) olumlu sonuçlar meydana gelirse Türk Lirası’nda daha fazla değer artışları yaşanabilir.

Nisan ayından itibaren özellikle hız kazanan yukarı yönlü hareket ile oluşan trend desteği 5.30 seviyesi halen önemini koruyor. Bu seviye altında yeni haftada kapanış görmedikçe yukarı yönlü eğilim devam edebilir. Fakat burada da 5.46 direnci yakından izlenmeli. 5.30 altına geçilirse 5.20 ve 5.10 seviyeleri gündeme gelebilir. 5.46 üzerinde ise 5.58 ve 5.71 seviyelerine doğru hareketler gerçekleşebilir.

DOLAR YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin