Haftalık Bültenler – (22-26 Haziran 2020)

Vakıf Yatırım Haftalık Strateji Bülteni

Bu hafta tüm dünyada güven endeksleri ve Haziran ayı PMI endeksleri açıklanacak. ABD’de ayrıca dayanıklı mal siparişleri, kişisel harcamalar ve ilk çeyrek nihai büyüme verileri de takip edilecek. İçeride ise haftanın en önemli gündem maddesi TCMB faiz kararı olacak. TCMB’nın politika faizinde 25 baz puan indirime gitmesi bekleniyor. Ancak TCMB’nin yıl sonu enflasyon tahmini olan %7.4 göz önünde bulundurulduğunda %8.25 olan politika faizinde, 50 baz puan indirimin de beklentiler dahilinde olduğunu belirtelim.

Haftayı rekor işlem hacmiyle kapatan BIST-100 endeksinde özellikle bankaların güçlü katkısı bu hafta da devam edebilir. Yurtdışı piyasalarda kar satışı eğilimi hakim olsa da görünüm hala güçlü. Hafta içinde salgına dair negatif bir haber akışı olmaması durumunda yükselişin ivme kaybederek de olsa devamını bekliyoruz. 112.000-110.000 destek seviyeleri iken 110.000 desteğini kısa vadeli zarar-kes seviyesi olarak belirliyoruz. 115.000-116.800 ve 117.500 ise sıralı direnç hedefleri olarak takip edilebilir. Endekste son aylarda sektörel ayrışmanın belirginleştiğini düşünüyoruz ve bu hafta bu ayrışmanın bankalar lehine devam etmesini bekliyoruz.

Raporun tamamı için tıklayın.

Diğer Haftalık Bültenler

Bizim Menkul
Gedik Yatırım
Halk Yatırım
Osmanlı Yatırım

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN