Haftalık Bültenler – (21-25 Eylül 2020)

Vakıf Yatırım Haftalık Strateji Bülteni

Bu hafta veri takvimi nispeten sakin. Yurtdışında Eylül ayı PMI hizmet verileri izlenirken , ABD’de Powell’ın yapacağı konuşmalar da fiyatlamaları etkileyebilir. Öte yandan Asya’da Japonya piyasaları haftanın ilk iki günü kapalı olacak. İçeride ise en önemli gündem maddesi TCMB faiz kararı olacak. Hali hazırda sıkılaştırma hamlelerine devam eden TCMB’nin politika faizini değiştirmesi beklenmiyor. Ancak koridorun üst bandında bir yükseliş beklentiler dahilinde.

Ağustos ayında %7.5-8.0 bandında olan ağırlıklı ortalama fonlama maliyeti mevcut durumda %10.39’a yükselmiş durumda. Öte yandan bir süredir Doğu Akdeniz sebebiyle AB ile aramızda oluşan gerginlik açısından 26 Eylül AB zirvesi de yakından takip edilecektir.
BIST-100 endeksinin son 2 haftaya benzer şekilde gücünü korumasını bekliyoruz. 1,125-1,143 direnç seviyeleri iken 1,095-1,075 destek olarak takip edilebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

Diğer Haftalık Bültenler

Bizim Menkul
Gedik Yatırım
Halk Yatırım
Osmanlı Yatırım

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN