Haftalık Bültenler – (18-22 Temmuz 2022)

Vakıf Yatırım Haftalık Strateji Bülteni

• Bu hafta Avrupa’da enflasyon verileri, Avrupa Merkez Bankası faiz kararı ve Başkan Lagarde’ın açıklamaları yakından izlenirken, içeride TCMB faiz toplantısı takip edilecek. ABD’de ise BoFA, Goldman, Netflix, Tesla gibi firmaların finansalları bu hafta açıklanırken, banka, sanayi ve teknoloji şirketlerinin finansalları fiyatlanmaya devam edecek. Ayrıca haftanın son işlem gününde PMI verileri tüm dünyada yayınlanacak.

• Yeni haftaya Avrupa’da endekslerin alıcılı başlaması beklenirken, ABD’de de pozitif açılış bekleniyor. Japonya piyasaları haftanın ilk günü kapalı olacak. Yurt dışındaki pozitif fiyatlamalara paralel BİST’in güne alıcılı başlamasını bekliyoruz. Hafta genelinde de 2Ç22 finansalları öncesinde şirket bazlı hareketler görmeyi bekliyoruz. Özellikle 2,400 seviyesinin kırılması ardından endekste yeniden bu seviye üzerine çıkılması önemli olacak. 2.380-2.350 gerilemelerde destek bölgesi olarak izlenecek. 2.350 kısa vadede zarar-kes seviyesi olarak takip edilebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

Diğer Haftalık Bültenler

Anadolu Yatırım
Gedik Yatırım
Halk Yatırım
Yatırım Finansman

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!