Haftalık Bültenler – (15-19 Haziran 2020)

Vakıf Yatırım Haftalık Strateji Bülteni

• Geçen hafta hisse piyasalarındaki satışların ardından bu hafta da ikinci dalga endişelerinin sürmesi muhtemel. Özellikle ABD’de teknoloji şirketlerinin seyri endekslerin yönünde belirleyici olurken, temkinli olmakta fayda var. Havacılık, enerji, turizm gibi sektörlerin seyrini yakından izlemek gerekmektedir. Bu hafta haber akışı yine yoğun. ABD’de sanayi üretimi, kapasite kullanım oranı verileri beklenirken, Avrupa’da enflasyon açıklanacak. Merkez Bankaları takviminde ise İngiltere ve Japonya merkez bankası toplantıları takip edilebilir. Özellikle İngiltere Merkez Bankası’nın varlık alımlarını artırması bekleniyor. Öte yandan ABD Başkanı Trump da bu hafta seçim mitinglerine başlayacak.

• Piyasalar tarafında, geçen haftaki satış sonrasında bu hafta TL varlıkların yurtdışı piyasaları takip etmesi beklenebilir. Özellikle günlük vaka sayıları belirleyici olacaktır. BIST-100 endeksinde 108.500 destek ve zarar-kes seviyesi olarak korunuyor. 106.500 diğer destek seviyesi iken 110.500-112.000 direnç seviyeleri olarak izlenebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

Diğer Haftalık Bültenler

Bizim Menkul
Gedik Yatırım
Halk Yatırım

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN