Haftalık Bültenler – (14-18 Eylül 2020)

Vakıf Yatırım Haftalık Strateji Bülteni

Bu hafta küresel çapta FED, BoE ve BoJ para politikası toplantıları takip edilecek. Özellikle FED’in karar sonrası açıklamaları önemli olacak. Geçen hafta ECB’nin açıklamalarının ardından Euro yeniden güçlenmişti. ABD’de açıklanan enflasyon verilerinin ardından FED’in tonlaması küresel dolar fiyatlaması açısından kritik olacaktır. Öte yandan Avrupa’da enflasyon ve sanayi üretimi verileri de takip edilebilir. İçeride ise sanayi üretimi, konut verileri, bütçe dengesi ve TCMB beklenti anketi açıklanacak. Ancak Doğu Akdeniz gelişmeleri yine fiyatlamalar açısından önemli olacaktır ki şimdilik piyasalar için olumlu bir ortam hakim.

BIST-100 endeksinde 1,095-1,075 destek seviyeleri iken 1,110-1,125 ve 1,143 direnç seviyeleri olarak izlenmelidir. 1,125 üzerinde pozisyonlar artırılabilir. Genel görünüm pozitif olmakla beraber, 1,095 seviyesini zarar-kes olarak belirliyoruz.

Raporun tamamı için tıklayın.

Diğer Haftalık Bültenler

Bizim Menkul
Gedik Yatırım
Halk Yatırım
Yatırım Finansman

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN