Haftalık Altın Yorumları / IşıkFX – (20-24 Ocak 2020)

ABD ve Çin arasında bu hafta imzalanan Faz-1 Anlaşmasına dair iyimserlikle SAlı günü 1535 seviyesine kadar gerileyen emtia; gerek Çin’e yönelik tarifelerin kaldırılmayacağına yönelik açıklamalar, gerekse FED ve PBOC gibi merkez bankalarının genişleme eğilimlerine dair gelen yeni sinyaller ile toparlandı. Bugüne gelindiğinde ise Çin verileri ile kısmi oynaklıklar oluşurken, öğleden sonra ise; Suriye, İran ve İsrail’den gelen bazı haner akışlarından nemalandı.

Önümüzdeki hafta açıklanacak olan öncü PMI dataları ve diğer ekonomik veriler, küresel risklere dair başta Davos Zirvesi’nden olmak üzere gelecek haber akışları ile birlikte önem arz edecek. Ayrıca, Avrupa ve Japonya Merkez Bankalarının kararların da açıklanacağı haftada, majör merkez bankalarının ileriye dönük politikalarına ilişkin açıklamalar da oynaklıklara neden olabilir.

Teknik olarak ise Sarı Metal’de; alıcılı işlemlerde 1557 ve 1562 direnç noktaları ilk etapta takip edilecek olup, 1562 üzeri kalıcılıklarda 1577 seviyesi hedeflenebilir. Emtiadaki geri çekilmelerde ise 1550, 1544, 1538 ve 1535 destek noktaları izlenecek olup, bu tarafta da 1535’in altına kalıcılıkla inilmesi halinde 1518 seviyesi yeni hedef haline gelebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN