Haftalık Altın Yorumları / IşıkFX – (17-21 Şubat 2020)

Hafta boyunca emtiada gel-gitler gördük. Özellikle Coronavirüs kaynaklı haber akışlarının borsalar üzerinde oluşturduğu fiyatlamalar güvenli liman ürünü olan Ons Altın’da da(çoğunlujla ters korelasyon) etkili olurken, diğer taraftan; FED başta olmak üzere majör merkez bankalarına dair yetkililerden gelen açıklamalar ve ekonomik veriler de kısmi oynaklıklar oluşturdu. Haftanın kalanında da; ABD’de açıklanacak olan Perakende Satışlar gibi önemli veriler ve yine risk unsurlarına dair gelişmelerle oynaklıklar görülebilir.

Öncü PMI dataları gibi kritik verilerin takip edileceği önümüzdeki haftada da; Coronavirüs ve Ticaret Savaşları gibi risklere dair gelişmelerle oynaklıklar görebiliriz. Keza, FED başta olmak üzere majör merkez bankalarına dair gelecek açıklamalarla da volatilite artışı oluşabilir.

Teknik olarak Değerli Metal’e bakıldığında ise; önceki haftadan başlayan kısa vadeli yükselen trendin devamında 1578-1581 bölgesi kritik olacak. Burası aşılacak olursa 1590 böglesine doğru alıcılı işlemlerin devamı beklenebilir. Sarı Metal’de görülecek geri çekilmelerde ise 1571-1568 bölgesi izlenecek olup, bu tarafta da 1568’in kırılması halinde ilk etapta 1561 seviyesine doğru geri çekilmeler söz konusu olabilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN