Haftalık Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (4-8 Şubat 2019)

Haftalık Ons Altın Yorumları

Son zamanların yükselen değeri ons Altın geçen hafta yine yükselişine ivme kazandırabilecek nedenleri kendi için bulabildi. Bu nedenlerin en önemlisi şüphesiz FED’in hafta ortasındaki FOMC toplantısından çıkan kararlardı. FED’in bu toplantıda faiz artırımına gitmesi beklenmiyordu fakat ani bir politika değişikliği de beklenmiyordu. Toplantı metninde kademeli faiz artırım vurgusunu kaldıran FED sabırlı ifadesini metne monte etti ve gelecek dönemde enflasyon için verilere bağımlı olacağını söyledi. Bilanço küçültmenin durdurulabileceği niyeti de toplantı sonrası açığa çıkınca bu durum ons Altın’a yaradı haliyle. Global ölçekte ekonomideki durgunluk belirtileri ve Brexit belirsizliği de dahil Altın’ın yükselişine destek oluyor.

Bu gelişmeler Altın’da yönün yukarı olmaya devam edebileceğini bize gösteriyor. Altın’da ana destek 1298 üzerinde kalındığı sürece yukarı yönlü eğilimin sürmesini bekleyeceğiz. Bu hafta 1326 direnci kritik. Üzerinde kapanışlarda 1340, 1365 ve 1380 seviyeleri gündeme gelebilir. Gelebilecek düzeltme hareketlerinde ise 1311 ara destek, 1298 altında ise 1287 seviyeleri izlenecek.

ALTIN YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin