Haftalık Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (25-29 Mart 2019)

18-22 Mart haftasında, Fed’in gerçekleştirdiği Mart ayı toplantısı, Brexit sürecine yönelik gelişmeler ve ABD ile Çin arasında devam eden ticaret müzakerelerine yönelik açıklamalar ve gelişmelerin küresel piyasalarda risk iştahında oynaklığın artmasına neden olurken yaşanan gelişmelerin ons altın fiyatlamaları üzerinde etkileri görülmeye devam ediyor. Fed’in gerçekleştirdiği Mart ayı toplantısı sonrasında yayımlanan karar metni ve Başkan Powell’ın açıklamaları beklentilerden daha güvercin olarak algılanması dolarda kısmi değer kayıplarına neden olurken ons altında 1320 seviyeleri civarı test edildiği görüldü.

Teknik olarak incelediğimizde, ons altının psikolojik seviyesi olan 1302 düzeyi üzerinde kalıcılık sağlaması durumunda yukarı yönlü hareketlerin devamı görülebilir. Yukarı yönlü hareketlerin devamı durumunda 1327, 1332 ve 1340 direnç seviyeleri takip edilebilir. Olası, geri çekilmelerde ise 1296, 1290 ve 1284 destek seviyeleri izlenebilir.

ALTIN YÜKSELECEK Mİ? / DÜŞECEK Mİ? UZMANINA SOR, ANALİZİ E-MAILINE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin