Haftalık Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (15-19 Nisan 2019)

08-12 Nisan haftasında, dolar endeksinde yaşanan zayıf görünüm sonrasında ons altının 1310 seviyeleri civarını test ettiği görüldü. Hafta içerisinde, IMF’in ekonomik büyümeye yönelik tahminleri ve FOMC toplantı tutanaklarının piyasalarda güvercin tonda algılanması kıymetli metalde değer kazanımlarını desteklediği görülse de küresel piyasalarda risk iştahında yaşanan toparlanma eğilimi ve ABD on yıllık tahvil getirisinde haftalık bazda yaşanan değer kazanımının sarı metal fiyatlamaları üzerinde baskı oluşturmaya devam ettiği izleniyor.

Teknik olarak incelediğimizde, ons altının 50 günlük üssel hareketli ortalaması olan 1298 seviyesi fiyatlamaların seyri açısından belirleyici olmaya devam edebilir. Bu seviye altında kalıcılık sağlanması durumunda geri çekilmelerin devamı gözlemlenebilir ve 1275, 1270 ve 1264 destek seviyeleri takip edilebilir. Olası, bu seviye üzeri geçişlerde ise 1305, 1311 ve 1317 direnç seviyeleri izlenebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN