Haftalık Altın Yorumları / Ahlatcı Yatırım – (03-07 Haziran 2019)

27-31 Mayıs haftasında, odaklar ABD-Çin arasında yaşanılan ticaret savaşındaydı. Hafta boyunca iki süper gücün kozlarını açıkça oynadıkları görüldü. Çin tarafından gelen son haberler ise Çin’in nadir metallerdeki lider üretici konumunu kullanabileceği oldu. Öte yandan hafta boyunca Fed üyelerinin açıklamaları takip edildi. En son açıklamada bulunan Fed Başkan Yardımcısı Clarida; görülebilecek bir risk durumunda genişletici para politikasını kullanabiliriz söylemi Fed tarafından 2019 yılında olası bir faiz indirimini işaret ettiğini söyleyebiliriz. Diğer taraftan haftanın son iş gününde ABD Başkanı Trump’ın atmış olduğu son tweetinde, Meksika’ya yönelik yasa dışı göçmenlerin ABD’ye girişlerinin devam etmesi durumunda gümrük vergisinin artırabileceği yazısı Küresel risk iştahını daha da arttırdığı görüldü. Yaşanılan tüm bu gelişmeler neticesinde Ons Altına yönelik talep oluştuğu gözlendi.

Teknik açıdan 1287 üzerinde kalabildiği sürece devam etmesi muhtemel yükselişte 1303 seviyesinin geçilmesi durumunda 1310-1324 bölgesi gündeme gelebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN