Günün Öne Çıkan Döviz Yorumları – (14.11.2013)

EUR / USD Paritesi Yorumu / A1 FX

Eur/Usd paritesi dün 1.3433 seviyelerinden güne başladı ve gün içinde en yüksek 1,3496 seviyesine kadar yükseldi. Öğlen saatlerinde EURO Bölgesinden gelen Endüstriyel Üretim verisi beklenti olan -0,3%’ü karşılayamayarak -0,5% , Sanayi Üretimi verisi ise beklenti olan 0,2%’nin oldukça üzerinde 1,1% olarak gerçekleşti. Olumlu gelen Sanayi Üretimi veri sonrasında güçlenen Euro ile parite 1.3412 seviyesinden 1.3446 seviyelerine kadar hareket görüldü. AMB Yönetim Kurulu Üyesi Peter Praet yaptığı açıklamada, merkez bankasının fiyat istikrarını koruyabilmek için tüm ihtimallerin değerlendirildiğini ve gerektiği takdirde varlık alımlarına gidilebileceği açıklamalarında bulundu. ABD tarafında ise Bernanke sonrası Fed’e Başkanlık yapacak isim olan Yellen’ın bugün saat 17:00’da Senatoda yapacağı konuşma metni Fed’in internet sitesinde yayınlandı.

Tamamı için tıklayın.

DÖVİZ VE ALTIN NE OLACAK?

Dolar Yorumu / Döviz Destek by A1 Capital

Dolar’a Gece Baskını… Şubat’ta ABD Merkez Bankası’nın yeni başkanı olarak koltuğa oturacak Janet Yellen’in açıklamaları gece piyasayı hareketlendirdi. Yellen’in bugün senatodaki bir komite önünde yapacağı savunmanın metni dün gece yayınlandı. Yellen’in varlık alım programına yönelik olası eleştirilere karşı varlık alım programını savunan ifadeleri özellikle dikkat çekiciydi. Ekonomiye dair ise “potansiyelin çok altında”, “işsizlik oranı hala çok yüksek” gibi ifadeler Yellen’in Bernanke’nin izinden gideceğini gösteriyor. Piyasa şu anda varlık alım programının ne zaman ve ne kadar azaltılacağına odaklandığı için Yellen’in yorumları Dolar için sıkıntı oldu.

Tamamı için tıklayın.

 

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir