Para & Borsa

Günün Hisse Yorumları / İş Yatırım – (10.01.2017)

İş Yatırım tarafından hazırlanan hisse analizleri:

Yazıcılar Holding

Kapanış (TL) : 13.39

– Hedef Fiyat (TL) : 19

– Piyasa Deg.(TL) : 2142

– 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 0.4

– Öneri :AL

Get.Pot.%: 41.9

Anadolu Grup İcra Başkanlığı pozisyonunda değişiklik

Yazıcılar Holding yaptığı açıklama ile , %68 iştiraki Anadolu Endüstri Holding’in Anadolu Grup Yönetim Kurulu Başkanlığı ve icra Başkanlığı (CEO) görevlerinin ayrılmasına karar vermiş olduğunu duyurdu. Mevcut durumda her iki görevi de yürütmekte olan Tuncay Özilhan 1 Şubat itibariyle Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine devam ederken, halihazırda İcra Başkan Yardımcısı olan Hurşit Zorlu aynı tarih itibariyle Anadolu Grup İcra Başkanlığı görevini üstlenecek. Görev ayrımı kararının şirketin operasyonlarında ve stratejisinde öneli bir değişiklik yaratmasını beklemiyoruz.

Banvit

Kapanış (TL) : 8.83

– Hedef Fiyat (TL) : 5.73

– Piyasa Deg.(TL) : 883

– 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 17.24

– Öneri :AL

Get.Pot.%: -35.05

Banvit 11.5TL hisse fiyat ile BRF tarafından satın alındı.

Brezilyalı üretici BRF, Banvit’in %79.48 hisselerini 915 mn TL’den satın aldığını açıkladı. Bu rakam tüm şirket için 1.15 milyar TL satın alma fiyatına karşılık geliyor. Satın alım fiyatı hisse başı 11.5TL ve dünkü kapanış fiyatının %30 üzerinde. Satın alma değeri 16T 6.9x FD/FAVÖK ve 17.9 F/K çarpanlarına karşılık geliyor. İşlem sonrası azınlık paylar için çağrı yükümlülüğü doğacağını düşünüyoruz. Çağrının son 6 ayın ortalama fiyatına kıyasla daha yüksek gerçekleşen 11.5TL satın alma fiyatından olacağını düşünüyoruz. Olumlu Şirket yaklaşık 2 senedir stratejik ortaklık veya potansiyel satışın değerlendirildiğini belirtiyordu. Brezilyalı BRF şirketi Brezilya’daki tesisleri dahil dünyanın çeşitli yerlerindeki toplam 47 tesisi ile dünya kanatlı et ticaretinin %14’ünü gerçekleştiriyor. Banvit’in satın alımı ile BRF Orta Doğu pazarındaki payını artırmayı hedefliyor olabilir.

Raporun tamamı için tıklayın.


Etiketler: , , ,
Yasal Uyarı: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. BİST isim ve logosu `Koruma Marka Belgesi` altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BİST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BİST`a ait olup, tekrar yayımlanamaz.
Copyright © 2010 - 2017 Para & Borsa
dpx