Para & Borsa

Günün Hisse Yorumları / İş Yatırım – (09.10.2017)

İş Yatırım tarafından hazırlanan hisse analizleri:

TAV Holding

Kapanış (TL) : 17.29
– Hedef Fiyat (TL) : 24.68
– Piyasa Deg.(TL) : 6281
– 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 7.21
– Öneri :AL
Get.Pot.%: 42.76

TAV’ın havalimanları yolcu sayısı Eylül ayında toplam %15 artış gösterdi

TAV Havalimanları işletmesini yürüttüğü havalimanlarına ilişkin Eylül ayı yolcu trafik verilerini yayınladı. Buna göre Eylül ayında toplam dış hat yolcu sayısı yıllık bazda %18 artışla 6.90 milyona ve iç hat yolcu sayısı %12 artış ile 4.63 milyon adede yükselerek, toplam yolcu sayısını yıllık bazda %15 artışla 11.53 milyona taşıdı. Ocak – Eylül döneminde ise dış hat yolcu sayısı yıllık bazda %9 artışla 49.72 milyona artarken, iç hat yolcu sayısı %6 artış ile 36.98 milyon adede yükselerek toplam yolcu sayısını yıllık bazda %8 artışla 86.70 milyona taşıdı. Eylül ayında Istanbul Atatürk Havalimanı’nda toplam yolcu trafiği dış hat yolcu trafiğindeki %8’lik artış ve iç hat yolcu trafiğindeki %3 artış sayesinde yıllık bazda %7 büyüme gösterdi. Istanbul AHL’de Eylül’de dış hat transfer yolcu sayısı ve direkt giden (Q&D) yolcu sayısı sırasıyla %2 ve %14 artış gösterdi. Eylül ayında Ankara-Esenboğa %30 yolcu büyümesi elde etti. TAV’ın yurtdışı operasyonlarında ise Eylül’de %40 yolcu trafiği artışı kaydeden Gürcistan sene başından bu yana güçlü büyümesini devam ettiriyor. Diğer taraftan Tunus Eylül ayındaki %20’lik yolcu büyümesi ile 2017 yılının Haziran ayında başlayan büyüme trendini devam ettirdi. TAVHL 2017 yılında işletmesini yürüttüğü havalimanlarında toplamda %4-%5 yolcu büyümeyesi hedefliyor. 2017’de Atatürk Havalimanı dış hat yolcu büyümesi %1-%3 olarak hedeflenirken, Q&D yolcu sayısının 2016 yılına benzer olması bekleniyor. Sonuçları TAVHL için olumlu buluyor, ve hisse için 24.68TL hedef fiyatımız ile AL tavsiyemizi koruyoruz.

HANGİ HİSSELERİ ALMALI? ÜCRETSİZ ÖĞRENİN!..

Petkim

Kapanış (TL) : 6.24
– Hedef Fiyat (TL) : 6.52
– Piyasa Deg.(TL) : 9360
– 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 41.54
– Öneri :AL
Get.Pot.%: 4.49

Petkim’in Rafineri Holding A.Ş.’den pay alınması için yapılan görüşmeler devam ediyor

Petkim; grup Şirketlerinden STAR Rafineri A.Ş’de dolaylı olarak %7-9 aralığında bir paya sahip olacak şekilde, hakim ortağı SOCAR Turkey Enerji A.Ş.’den %12-14 civarında Rafineri Holding A.Ş.’den pay alınması için yapılan görüşmeler olumlu bir şekilde devam ettiğini açıkladı. Haberin etkisinin şu aşamada nötr olmasını bekliyoruz.

HİSSE SENETLERİNİ CANLI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN!

Raporun tamamı için tıklayın.

Etiketler: , , , ,
Yasal Uyarı: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. BİST isim ve logosu `Koruma Marka Belgesi` altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BİST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BİST`a ait olup, tekrar yayımlanamaz.
Copyright © 2010 - 2017 Para & Borsa
dpx