Para & Borsa

Günün Hisse Yorumları / İş Yatırım – (07.12.2017)

İş Yatırım tarafından hazırlanan hisse analizleri:

Türk Telekom

Kapanış (TL) : 5.94 – Hedef Fiyat (TL) : 7.98 – Piyasa Deg.(TL) : 20790 – 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 7.92 – Öneri :AL Get.Pot.%: 34.4

Türk Telekom bazı iştiraklerinin halka arz etmeyi planlıyor

Gazetelerden çıkan habere göre, Türk Telekom bazı iştiraklerinin halka arz etmeyi planlıyor. Ayrıca Türk Telekom CEO’su Paul Doany, sağlık ve enerji sektörlerinde risk sermayesi yatırımları yapacaklarını söyledi. Potansiyel olumlu.

Avea’nın ödenmiş sermayesinin 4.6 milyar TL arttırılmasına karar verildi

Türk Telekom’un bağlı ortağı Avea’nın mali yapısının güçlendirilmesi ve Avea tarafından kullanılan hissedar kredisinin finansman maliyetlerinin Avea bilançosu ve finansal yapısı üzerinde yarattığı etkinin azaltılması amacıyla Avea’nın ödenmiş sermayesinin 4.6 milyar TL arttırılmasına karar verildi. Söz konusu artışın tamamı Türk Telekomünikasyon A.Ş.’nin Avea’dan olan hissedar kredisi alacağından karşılanacaktır. Bu işlem sonrasında Avea bu krediyle ilgili faiz gideri ödemeyecek, bu da şirketin net karını olumlu etkileyecektir. Ayrıca, Avea pozitif net kar açıklamaya başladıktan sonra şirket ertelenmiş vergi gelirinden faydalanabilecek. Olumlu.

ÜCRETSİZ CANLI BORSA İÇİN HEMEN TIKLAYIN!..

 

Raporun tamamı için tıklayın.

Etiketler: , , , ,
Yasal Uyarı: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. BİST isim ve logosu `Koruma Marka Belgesi` altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BİST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BİST`a ait olup, tekrar yayımlanamaz.
Copyright © 2010 - 2017 Para & Borsa
dpx