Para & Borsa

Günün Hisse Yorumları / İş Yatırım – (05.12.2017)

İş Yatırım tarafından hazırlanan hisse analizleri:

Mavi Giyim Sanayi Tic.A.S

Kapanış (TL) : 53.7 – Hedef Fiyat (TL) : 62.5 – Piyasa Deg.(TL) : 2667 – 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 2.12 – Öneri :TUT Get.Pot.%: 16.39

MAVI 3Ç17 Sonuçları: Güçlü Türkiye Parakende Operasyonları

MAVI 3Ç17’de, yıldan yıla 31% büyümeye işaret eden 45m TL net kar açıkladı. Opersayonel performans da ki iyileşme, artış gösteren finansman giderine karşın net kar büyümesini destekledi. Konsolide ciro, Türkiye perakende operasyonlarında ki +%20 bire bir büyüme, brüt satış alanında görülen çeyreklik %6 artış ve Kanada ve ABD operasyonlarının konsolidasyon etkisinde katkısı ile yıllık bazda 35% artış gösterdi. 3Ç17 konsolide EBITDA ise marj artışının etkisi ile %38 büyüme kaydetti. Şirketin net borcu 3Ç17’de çeyrekse bazda %24 azalış ile 144m TL’ye geriledi. İyileşen işletme sermayesi ihtiyacı ve güçlü büyüme güçlü nakit akışını destekledi.

PİYASA ANALİZLERİNİZİ CANLI VE ÜCRETSİZ YAPIN!

Raporun tamamı için tıklayın.

Etiketler: , , , ,
Yasal Uyarı: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. BİST isim ve logosu `Koruma Marka Belgesi` altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BİST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BİST`a ait olup, tekrar yayımlanamaz.
Copyright © 2010 - 2017 Para & Borsa
dpx