Günün Hisse Haber ve Yorumları / Oyak Yatırım – (09.12.2014)

Oyak Yatırım tarafından hazırlanan hisse haber analizleri:

OTKAR: Otokar Umman’daki tank ihalesine SSM’nin onayıyla teklif verdiğini duyurdu. Otokar tarafından basında çıkan haberler üzerine yapılan açıklamada, Uman’ın açtığı 77 Ana Muharebe Tankı alımını içeren ihaleye SSM’nin olumlu görüşü alınarak teklif verildiği belirtildi. Bu açıklama Altay tank projesinde Ar-Ge dönemini üstlenen Otokar’ın üretim safhasında da rol oynayacağını göstermesi açısından olumludur. İhracat potansiyeli ise bize göre uzun vadede gerçekleşebilecektir.

ANACM/ SODA: Anadolu Cam portföyündeki yaklaşık 49.4mn’luk Soda Sanayi hissesini borsada satmak için MKK’ya başvurduğunu açıklamıştır. Rakam, Soda’nın toplam sermayesinin %10’una denk gelmektedir. Haber, Şişe Grubu’nun Soda’nın halka açıklığını artırma yönündeki açıklamalarına paraleldir.

ALNTF: Alternatifbank ortaklıktan çıkarma hakkını kullanacak. Satma hakkı kullanım bedeli, aşağıdaki fiyatların maksimumu olacak.

(1) Son 30 günün ağırlıklı ortalama fiyatı (1.70 TL)

(2) Bir ay içinde yapılacak değerleme raporunda belirlenen bedel

(3) İlk başvuru tarihinden önce en çok 1 sene önce yapılan zorunlu çağrı bedeli (2.28 TL)

(4) Son 6 ay, 1 yıl ve 5 yıldaki ağırlıklı ortalama fiyatların ortalaması (1.90 TL)

Buna göre, kottan çıkma fiyatı, değerleme raporunda daha yüksek bir fiyat çıkmazsa 2.28 TL olacaktır. Banka oldukça yüksek 1.48 F/DD oranıyla işlem görmektedir. Bu sebeple, bizim beklentimiz kottan çıkma fiyatının 2.28 TL olarak gerçekleşmesidir.

Oyak Yatırım Araştırma

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir