Günlük Hisse Yorumları / İş Yatırım – (09.10.2019)

TAV Holding

Kapanış (TL) : 23.88 – Hedef Fiyat (TL) : 34.76 – Piyasa Deg.(TL) : 8675 – 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 5.99 ↔ TAVHL TI Equity- Öneri :AL Get.Pot.%: 45.55

Eylül’de toplam yolcu sayısı %1 arttı
TAV Havalimanları Eylül ayı yolcu trafik verilerini açıkladı. Istanbul Atatürk Havalimanı’nındaki tüm ticari uçuşlar 5 Nisan 2019 tarihinde Istanbul Yeni Havalimanı’na taşındığından doğru kıyaslama yapılabilmesi için 2018 ve 2019 verilerinden Atatürk Havalimanı’nın etkisi çıkarıldığını belirtmek isteriz.

HİSSENİ SEÇ, ANALİZİ E-MAİLİNE GELSİN!

Buna göre TAV Havalimanları’nda Eylül’da iç hat yolcu trafiğindeki yıllık %15 düşüşe rağmen dış hat yolcu trafiğindeki %8 büyüme sayesinde toplam yolcu sayısı yıllık bazda %1 artışla 10.07 milyona yükseldi. Tunus havalimanı Eylül ayında %23 artışla yurtdışında faaliyette olanlar arasında en fazla büyüme gösteren havalimanı olurken, Antalya havalimanı ise %11 yolcu büyümesi ile Türkiye’de faaliyet gösterilen havalimanlarında en yüksek büyümeyi elde eden havalimanı oldu.

YERLİ VE YABANCI ANALİSTLER’İN AL/SAT ÖNERİLERİNİ HİSSE LAB İLE “ÜCRETSİZ” TAKİP EDİN!

Yılın ilk dokuz ayında ise TAV’ın toplam yolcu sayısı %8 artışla 71.57 milyona arttı. TAV, Atatürk Havalimanı katkısı dışarıda bırakıldığında 2018 yılındaki toplam 84 milyon yolcu sayısına kıyasla 2019 yılında toplam yolcu sayısının %8-%12 büyüme ile 90 – 94 milyona ulaşmasını öngörüyor.

ÜCRETSİZ CANLI BORSA EKRANI İÇİN HEMEN TIKLAYIN!

Ülker Bisküvi

Kapanış (TL) : 19.77 – Hedef Fiyat (TL) : 27.74 – Piyasa Deg.(TL) : 6761 – 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 2.36 ↔ ULKER TI Equity- Öneri :AL Get.Pot.%: 40.31

Ülker Godiva Belçika’nın sermaye artışına katılmama kararı aldı
Ülker %19,23 oranında ortağı bulunduğu Godiva Belgium BVBA’in, Godiva Belgium BVBA ortaklarının şirketten olan 564.7mn avro tutarındaki alacaklarını sermaye artışına sayacaklarını açıkladı. Ülker Godiva Belgium BVBA’den sermayeye dönüştürülecek bir alacağı bulunmadığını ve olası sermaye artışına nakit akışını maksimize etmek için katılmayacağını açıkladı. Açıklamaya göre Ülker’in payına düşen sermaye artışı tutarı ve alınacak muhtemel temettünün net tutarının, sermaye artışına katılmama durumunda elde edilecek muhtemel temettü tutarından daha düşük olacağı nedeniyle bu yönde bir karar alındığı açıklandı.

FTA 4.0 İLE “ÜCRETSİZ” HİSSE ANALİZİ YAPMAK İÇİN TIKLAYIN!

Sermaye artışı sonrası Ülker’in Godiva’daki payı %19.23’den %12.95’e düşecektir. Ülker’in sermaye artışına katılmama kararını olumlu karşılıyoruz ancak sahiplik oranının düşmesinden dolayı Godiva’nın Asya pasifik operasyonlarının 1.3 milyar dolara satışından kaynaklı Ülker’in almasını öngördüğümüz 120mn dolar temettü de payı oranında azalacaktır.

HİSSE SENETLERİNİ CANLI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin