Günlük Hisse Yorumları / Deniz Yatırım – (8.07.2020)

TKFEN; 237 milyon dolar tutarında yeni proje aldı

Tavsiye AL
Fiyat/Hisse TRY18.01
Hedef Fiyat/Hisse TRY28.60
Getiri Potansiyeli 59%

 Tekfen Holding’in bağlı ortaklığı Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş.’nin %40 oranında iştiraki olan Azfen JV, Haydar Aliyev Rafinerisi’nin Modernizasyon ve Yenileme Projesi B Paketi kapsamında Tecnicas Reunidas şirketinin alt yüklenicisi olarak, inşaat ve montaj işlerini toplam yaklaşık 237 milyon ABD Doları sözleşme bedeli ile üstlendiğini duyurdu. Haberin hisse performansı üzerinde hafif olumlu bir etki yapmasını bekliyoruz.

 1Ç20 sonu itibariyle taahhüt portfoyü 1,45 milyar dolar seviyesindeydi.

 Şirket Haziran ayında Katar’da 150 milyon USD tutarında yeni proje aldığını duyurmuştu.

 2020 şirket beklentilerine göre taahhüt segmentinin toplam gelirler ve VAFÖK içinde sırasıyla %67 ve %35 oranlarında pay alması bekleniyor.

ENKAI; Tataristan’da 25,6 milyar RUB tutarında sözleşme imzaladı

 Enka İnşaat, JSC Tatenergo ile Tataristan’da inşa edilecek 858MW kapasiteli doğalgaz kombine çevrim santralinin anahtar teslimi olarak yapımı için 25,6 milyar Ruble (358,4 milyon USD) bedelle sözleşme imzaladı. Santralin 2023 Aralık ayında faaliyete geçmesi bekleniyor. Haberin hisse performansı üzerinde hafif olumlu bir etki yapmasını bekliyoruz.

 Şirket son olarak Aralık 2019’da Sırbistan’da 745 milyon EUR tutarlı bir anlaşma imzaladığını KAP’a açıklamıştı.

 https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/801980

 İlk çeyrek sonu itibariyle Enka’nın inşaat segmentinde yapılmakta olan işlerin kalan tutarı (backlog) 2,6 milyar USD seviyesindedir.

Kaynak: Deniz Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN