Günlük Hisse Yorumları / Deniz Yatırım – (7.04.2021)

TCELL; Superonline’ın halka arzı ile ilgili beklentiler / sınırlı olumlu

Tavsiye AL
Fiyat/Hisse TRY15.60
Hedef Fiyat/Hisse TRY22.00
Getiri Potansiyeli 41%

 bloomberght.com internet sitesinde yayınlanan habere göre; Turkcell internet servis sağlayacı iştiraki Superonline’ın halka arzı için ulusal ve uluslararası bankalar ile görüşmelere başladı. Model Portföyümüzde yer alan TCELL’i olumlu operasyonel görünümü, yüksek temettü potansiyeli ve cazip çarpanları ile beğenmeye devam ediyoruz. Önceki notlarımızda, mevcut durumda bu yönde alınmış bir karar olmasa da, önümüzdeki dönemde Şirket’in iştiraklerinde yapılabilecek halka arz ve/veya stratejik ortaklık gibi varlık değerini destekleyen kurumsal adımların hisseye yönelik ilginin artmasını sağlayabileceğini belirtmiştik. Bu yöndeki beklentilerin etkisiyle hissenin kısa vadede olumlu yönde ayrışabileceğini tahmin ediyoruz.

 Turkcell CEO’su Murat Erkan Şubat ayında yaptığı açıklamada şirket yönetiminin Superonline, Global Tower ve Paycell’de blok satış ya da halka arz yöntemiyle hisse satışını değerlendirdiğini bildirmişti.

GUBRF; Gübretaş iştiraki Tarkim Bitki Koruma A.Ş.’nin Halka Arz Çalışmalarına Başlaması / sınırlı pozitif

Tavsiye Değerlenmemiş
Fiyat/Hisse TRY76.00
Hedef Fiyat/Hisse n.a
Getiri Potansiyeli n.a

 Gübre Fabrikaları iştiraki Tarkim Bitki Koruma A.Ş. Yönetim Kurulu 06.04.2021 tarihli kararı ile- şirketin halka arz çalışmalarına başlamasına ve – bu kapsamda Ahlatcı Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ile Halka Arz Aracılık Sözleşmesi ve Şirket Değerleme ve Danışmanlık Sözleşmesi imzalamasına karar vermiştir. Tarkim Bitki Koruma A.Ş.’nin sermayesinin %40’ı Gübre Fabrikaları A.Ş.’ ne, %60’ı ise hakim ortak Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği’ne aittir. Konu ile ilgili gelişmelerin kamuoyu ile paylaşılacağı belirtilmiştir.

 GUBRF son 12 aylık dönemde Söğüt Maden sahasına dair beklentilerin de katkısıyla endeks göreceli olarak %241 oranında değer kazanmış. Son 3 aylık dönemde ise %7 oranında endekse göre zayıf performans sergilemiş ve son 1 aylık dönemde ise endeks göreceli olarak %4 oranında daha iyi performans sergilemiştir.

Kaynak: Deniz Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN