Günlük Hisse Yorumları / Deniz Yatırım – (23.06.2020)

EKGYO; Arnavutköy arsası üzerinde şirket projeyi kendisi geliştirebilir

Tavsiye : AL
Fiyat/Hisse: TRY1.94
Hedef Fiyat/Hisse:  TRY2.28
Getiri Potansiyeli: 18%

 Hürriyet gazetesindeki habere göre Emlak Konut GYO Arnavutköy/İstanbul’daki yaklaşık 1.5 milyon metrekarelik arazisi üzerinde bir proje geliştirecek. Habere göre proje 180 daire, 60 villa ve 12 adet de ticari ünite olacak. Değeri 331 milyon TL olan bu arsa üzerinde geliştirilecek projenin değerinin tamamlandığında 1.5 milyar TL civarında olabileceği belirtilmiş haberde.

 Haberin Emlak Konut GYO hisse fiyatı üzerine sınırlı olumlu bir etkisi olabileceğini düşünüyoruz.

IZDMC; Üretim kapasitesini iki katına çıkarmak için araştırmalara başlıyor

 Türkiye ham çelik üretiminde %3.5 Pazar payına sahip olan şirket, payını iki katına çıkarmak ve yıllık üretim kapasitesini 1.4 milyon tondan 2.8 milyon tona artırmak için gerekli teknik fizibilite ve araştırmalara başlamaya karar verdi. Şirket bu artışın amacını hareketlilik gösteren inşaat aktivitesinden faydalanmak olarak belirtmiş. Söz konusu haberin Kardemir ürün portföyü de inşaat sektörü odaklı olduğu için Kardemir hisse performansı üzerinde hafif olumsuz etki etmesini bekliyoruz.

 2019 yılında Türkiye’de çelik üretimi 33,7 milyon seviyesinde gerçekleşirken bunun 20,9 milyon tonu kütük, 12,8 milyon tonu slab şeklinde gerçekleşti.

 Kardemir’in 2019 toplam üretimi 2,2 milyon ton seviyesinde gerçekleşirken, kütük üretimi 959 bin ton seviyesinde yer aldı.

DOHOL; Doğan Holding Suzuki’deki paylarını bağlı ortaklığına sattı

 Doğan Holding Yönetim Kurulu 67.000.000 TL sermayesine %100 oranında iştirak ettiği doğrudan bağlı ortaklığı Suzuki Motorlu Araçlar Pazarlama A.Ş.’de sahip olduğu payların tamamını, grup bünyesinde faaliyet gösteren otomotiv ve motorlu araçlar ticaret ve pazarlama iş kollarının tek bir şirket çatısı altında toplanması amacıyla toplam 67.000.000 TL bedel karşılığında %100 bağlı ortaklığı Trend Motosiklet Pazarlama A.Ş.’ye satılmasına karar verdi. Satış işlemi dün itibariyle gerçekleştirildi, satış bedeli nakden ve peşin olarak tahsil edildi.

 Yasal (VUK) kayıtlarına göre; 6 milyon Türk Lirası tutarında iştirak hissesi satış zararı oluşacağı belirtildi.

Kaynak: Deniz Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN