Günlük Hisse Yorumları / Deniz Yatırım – (14.04.2020)

THYAO; Mart ayı operasyonel veriler beklendiği gibi zayıf

Tavsiye TUT
Fiyat/Hisse TRY10.19
Hedef Fiyat/Hisse TRY14.56
Getiri Potansiyeli 43%

 THY Mart ayı yolcu trafiği geçen yıla kıyasla %53 azalma gösterdi (yurtiçi %45 daralma, yurtdışı %59 daralma). Açıklanan verinin hisse performansı üzerindeki etkisinin nötr olmasını bekliyoruz. Mart’ın üçüncü haftasına gelindiğinde THY Yönetim Kurulu Başkanı, havayolunun kapasitesinin %85’ini kullanamaz hale geldiğini açıklamıştı. Salgın hastalık sebebi ile Şubat sonunda kademeli olarak uçuşlar durdurulmaya başlanmış, uçulan hatlarda ise yolcu ciddi düşüş göstermişti.

 1Ç20 toplam yolcu trafiği, geçen yılın aynı dönemine kıyasla %20 düşüş gösterirken (yurtiçi 24% ve yurtdışı 17% daralma), yurtiçi ve yurtdışı doluluk oranları geçen yıla kıyasla 4 ve 5 puan düşerek, %81 ve %75 seviyelerinde gerçekleşti.

 Geçmişe dönük 12 aylık rakamlar bazında bakıldığında, THY’nin yurtiçi ve yurtdışı yolcu sayıları %12 ve %1 daralırken, yurtiçi ve yurtdışı Pazar payları %60 ve %40 seviyelerini korudu.

EKGYO; Genel Kurul ve temettü dağıtımı ileri bir tarihe ertelendi

Tavsiye AL
Fiyat/Hisse TRY1.23
Hedef Fiyat/Hisse TRY2.28
Getiri Potansiyeli 85%

 Emlak Konut GYO 21 Nisan 2020 tarihinde gerçekleştirilecek olan 2019 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı ileri bir tarihte yapılmak üzere iptal edilmesi ve planlanan genel kurul toplantısında alınacak kararlar çerçevesinde gerçekleştirilecek işlemlerin ertelenmesi kararı aldı.

 Alınan bu karar neticesinde 27 Nisan 2020 tarihinde dağıtılması önerilen nakit kar payı önerisinin ertelenen Genel Kurul sebebiyle ilerleyen günlerde yönetim kurulu tarafından genel kurula önerilmek üzere tekrar belirlenmesine karar verilmiştir.

 Haberin hisse fiyatı üzerinde önemli bir etkisi olmayacağını düşünüyoruz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN