Günlük Hisse Önerileri – (5.05.2020)

Vakıf Yatırım Teknik Strateji Bülteni

Güne negatif başlangıç yapan BIST-100 endeksi, gün içinde de zayıf seyretti ve haftanın ilk işlem gününde %2.2 kayıpla 98,842 seviyesinden kapanış yaptı. İşlem hacmi 8.8 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil 23 hisse değer kazandı, 76 hisse ise değer kaybetti.

ABD endeksleri gün boyunca negatif seyretmesine rağmen, seans sonuna doğru teknoloji şirketleri ve petrol fiyatlarındaki yükselişle, günü pozitif tarafta kapatmayı başardı. Piyasalarda ABD-Çin arasındaki ilişkilerin bu kez virüs sebebiyle yeniden gerilmesi piyasaları negatif etkilemişti, bu yönde hem ABD Başkanı Trump hem de Dışişleri Bakanı Pompeo’nun açıklamaları takip edildi. Tüm dünyada ekonomik aktivite yeniden başlayacak ve kademeli normalleşme izlenecek ancak piyasalarda halen net bir yön oluşmuş değil. Bu nedenle bir süre daha volatilitenin yüksek kalmasını bekliyoruz. İçeride ise dün Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) açıklandı ve Nisan ayında %0,85 artış gösterdi ve yıllık enflasyon oranı Mart ayındaki %11,86 seviyesinden %10,94’e geriledi. Bugün piyasalar ABD’de dış ticaret dengesi ve Markit PMI verilerini takip edecek.

BIST–100 endeksinin, yurtdışındaki tepki yükselişine paralel olarak, güne pozitif başlamasını bekliyoruz. 99,500-100,000 direnç seviyeleri iken 98,300-98,000 ve 97,500 destek seviyeleri olarak izlenmelidir. Endekste 100,000 aşılmadıkça dalgalı seyrin devam edeceğini öngörüyoruz.

Garanti BBVA Yatırım

ICBC Yatırım

Oyak Yatırım

Piramit Menkul

Tacirler Yatırım

Vakıf Yatırım

Yatırım Finansman

Ziraat Yatırım

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN