Günlük Hisse Önerileri – (3.07.2020)

İntegral Yatırım’dan Günün Piyasa Beklentileri

Küresel piyasalarda dün beklentilerin üzerinde açıklanan ABD istihdam verilerinin ardından ABD borsaları günü yükselişle tamamladı. Dolayısıyla bu sabahta Asya borsalarında yatay pozitif seyirler izleniyor. Veri piyasadaki algıları tamamen değiştirmese bile olumlu gelmesi şimdilik borsalar açısından pozitif yorumlandı. Ancak gelecek aylarda da verinin beklentilerin üzerinde gelmeye devam etmesi durumunda istihdam piyasasına yönelik yorumlar pozitife dönebilir. Dolayısıyla biraz daha izlemenin doğru olabileceğini düşünüyoruz.

Bugün için ABD kapalı, dışarıda Avrupa PMI verileri ve içeride haziran ayı enflasyonu takip edilecek. ABD’nin kapalı olması nedeniyle piyasada hacim düşük olabilir. Bizim içeride enflasyon verisinin de yurtiçi piyasalar üzerinde etkisinin sınırlı kalmasını, Merkezin temmuz ayı toplantısına yönelik faiz kararı beklentilerinin oluşmasını destekleyebileceğini öngörüyoruz. Borsa dün günü 116300 seviyesinin üzerinde tamamladı. Bu seviyenin üzerinde bugün kalıp kalmaması izlenecek ve kalmaya devam etmesi durumunda yukarı yönde trendini koruyabilir. Bu doğrultuda 118000 seviyesine doğru yükseliş izlenebilir. Zaman zaman kar satışları oluşsa bile endeks için olumlu yorumumuzu korumaya devam ediyoruz.

Teknik Olarak Bugün Hareketli Olmasını Beklediğimiz Hisseler : SODA, SISE, EREGL, VAKBN

Garanti BBVA Yatırım

ICBC Yatırım

Oyak Yatırım

Piramit Menkul

Şeker Yatırım

Tacirler Yatırım

Vakıf Yatırım

Yatırım Finansman

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN