Günlük Hisse Önerileri – (21.07.2022)

İntegral Yatırım’dan Günün Piyasa Beklentileri

Hafta başından bu yana risk iştahı korunmaya devam ediyor. Bugün Avrupa için önemli bir gün. Kuzey Akım’dan sağlanan gaz akışı Avrupa için tekrar çalışmaya başladı. Bu haber risk iştahındaki olumlu seyri desteklemiş görünüyor. Bununla birlikte bugün İtalya’da siyasi gelişmeleri ve Avrupa Merkez Bankası’ndan ne kadar büyüklükte bir faiz artırımı gelip gelmeyeceğini izleyeceğiz. İtalya’da Başbakan Mario Draghi liderliğindeki geniş katılımlı hükümet, Senato’daki güven oylamasından geçmesine rağmen, hükümette yer alan üç partinin oylamaya katılmaması sebebiyle düşme riskiyle karşı karşıya kaldı. Draghi tekrar istifa edebilir. Cumhurbaşkanı Mattarella’nın istifayı kabul edip etmeyeceğini göreceğiz. Avrupa’nın sıkıntı sürecine İtalya siyasi krizi eklenirse Euro’daki baskının artmasını sağlayabilir. Ayrıca bugün ECB 25 mi yoksa 50 baz puan mı faiz artıracak bakacağız. Daha önce faizlerin 25 baz puan artırılacağına yönelik yoğun bir beklenti vardı. Ancak geçtiğimiz günlerde Merkez Bankası yetkililerinden 50 baz puan faiz artırımı gelebileceğine yönelik açıklamalar gelmişti. Sıkıntılı bir iletişimin olduğu toplantının olacağını söylemek mümkün. Bu nedenle hangi faiz büyüklüğü gelirse ne kadar etki edeceği konusunda bir netlik yok. Buna karşın 50 baz puan faiz artırımı olması halinde EURUSD paritesinde yukarı yönlü eğilimin daha netleşmesini bekleriz. 25 baz puan gelmesi halinde Merkez Bankasının geri vites yaptığı düşünülebilir.

Bugün TCMB’nin de faiz kararı izlenecek ancak faizlerde bir değişikliğe gidilmesi beklenilmiyor. Aksiyonsuz bir toplantının olacağını söylemek mümkün. Makro ihtiyati tedbirlere ne derecede vurgu yapacaklar bunu izleyeceğiz. TCMB kararlarının TL varlıklarına ekstra bir oynaklık oluşturmasını beklemeyiz. Borsa İstanbul’da yükseliş hareketi 2Ç bilanço dönemine ilişkin beklentilerle birlikte sürüyor. 50 günlük teknik ortalaması olan 2480 seviyesi üzerine yükseldi. Bu seviye üzerinde satışların korunması halinde ilave uzun pozisyonlar eklenebilir.

Teknik Olarak Bugün Hareketli Olmasını Beklediğimiz Hisseler: ALARK, CCOLA, KARTN, KCHOL, KOZAA

Garanti BBVA Yatırım

ICBC Yatırım

İnfo Yatırım

Oyak Yatırım

Tacirler Yatırım

Vakıf Yatırım

Yatırım Finansman

Ziraat Yatırım

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!