Günlük Hisse Önerileri – (18.07.2022)

İntegral Yatırım’dan Günün Piyasa Beklentileri

Küresel piyasalarda stres devam ediyor. Buna karşın ABD endekslerinde yukarı yönlü tepki yükselişlerin olduğunu izliyoruz. Bu hafta Perşembe günü ECB para politikası kararı ve haftaya Fed’in kararı piyasalardaki risk alma iştahını yönetecek gibi görünüyor. Dolar endeksi (DXY) 109 olan zirve seviyesinden bir miktar yumuşamış görünüyor. Bu gelişmiş ve gelişmekte olan ülke para birimlerine nefes aldırır ancak bu nefesin derin olmasını beklemeyiz. Çünkü küresel piyasalarda dolar talebi devam ediyor. Bununla birlikte DolarTL’deki yukarı yönlü eğilim ve Türkiye 5 yıllık CDS priminin 900 seviyesinin üzerine çıkması stres yaratıyor.

Borsa İstanbul’da rahat bir teknik görünüm yok. Sıkışık ve yatay ilerliyoruz. Sektörel bazda hareketliliğin sürmesini bekleriz. Bununla birlikte yavaş yavaş 2Ç döneme ilişkin bilanço beklentileri gelmeye başlayacaktır. Bunun önümüzdeki günlerde hisse bazlı hareketlilik yaratmasını bekliyoruz. Şimdilik 2345 seviyesi aşağı yönde kırılmadığı sürece agresif satıcılı olunmasını beklemiyoruz.

Teknik Olarak Bugün Hareketli Olmasını Beklediğimiz Hisseler: GWIND, KARTN

Garanti BBVA Yatırım

Gedik Yatırım

ICBC Yatırım

Oyak Yatırım

Tacirler Yatırım

Vakıf Yatırım

Yatırım Finansman

Ziraat Yatırım

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!