Günlük Hisse Önerileri – (12.05.2020)

İntegral Yatırım’dan Günün Piyasa Beklentileri

ABD borsaları açılışta gösterdiği satış baskısını geri alarak günü yatay kapadı. Teknoloji hisselerindeki hareketlilik bunda etkili oldu. Bu sabah future endeksler aşağıyı gösteriyor. Asya piyasalarında Tokyo borsası dışında negatif görünüm bulunuyor. Borsa İstanbul’da geçen hafta başlayan zayıf momentumun sürdüğünü gördük. 96500 desteğini önemli bir destek olarak izliyoruz. Bu seviye üzerinde endeksin tutunması durumunda ilerleyen günlerde tekrar tepki yükselişi görebiliriz. Ancak borsa için uzun soluklu sürdürülebilir bir yükselişten bahsetmek için henüz çok erken. Kamu Bankalarına devletin sermaye desteği gerçekleştirecek olmasını olumlu karşılıyoruz. Bankalar yapılacak sermaye desteğini kredi olarak dağıtmayı amaçlıyor. Büyümeye daha fazla destek olması için yapılan bir adım olarak algılıyoruz.

BIST 100 Endeksi

Güne artıyla başlayan BİST 100 endeksi seans içerisinde satışlarla karşılaşmış olup seans sonuna doğruda eksiye geçerek günü sonlandırmıştır. Endeksin geçtiğimiz hafta 97.800 seviyesini destek yaparak yatay bir hareket yaptığını izledik. Gelen satışların endeksin ortalamalarından destekle karşılaştığını izledik. Kısa vadeli gösterge olan RSI göstergesi yönünü aşağı çevirmiş olup MACD göstergesi de düşüş yönünde sinyal verecek konuma yaklaşmıştır. Aşağı yönlü hareketin devam etmesi halinde 95.200 ve 93.100 seviyeleri destek olarak karşımıza çıkıyor. Yukarı yönlü hareketlerdeyse 100.500 ve 102.300 seviyelerini direnç olarak takip ediyor olacağız.

Destekler: 95.200 – 93.100 – 92.300
Dirençler: 100.500 – 102.300 – 103.300

Teknik Olarak Bugün Hareketli Olmasını Beklediğimiz Hisseler : CEMTS, INDES, PETKM

Garanti BBVA Yatırım

ICBC Yatırım

Oyak Yatırım

Piramit Menkul

Tacirler Yatırım

Vakıf Yatırım

Yatırım Finansman

Ziraat Yatırım

Daha fazla hisse önerisi için: HisseOnerileri.Com
Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN