Günlük Hisse Önerileri – (09.04.2020)

Günün Piyasa Beklentileri

ABD S&P endeksi dün pozitif bir günü geride bırakırken, bu sabah future endeksler yatay bir seyri işaret ediyor. Avrupa borsalarında da çok güçlü olmasa da hafif iyileşmeler görülüyor. AB Maliye bakanlarının ortak bir yardım planı çerçevesinde anlaşamaması hem Euro hem borsalar üzerinde kısıtlayıı etkiler yarattı diyebiliriz. Bu sabah Asya piyasalarında ılımlı bir hava hakim görünüyor. Bugün piyasalar OPEC toplantısını bekliyor olacak. Bir kısıntı kararı çıkması durumunda petrolde yukarı hareket görebiliriz. Ancak yine de bu hareketin sınırlı günler sürmesi bekleniyor. Aksi halde petrol fiyatlarında tekrar gerilemeler izlenebilir. BIST100 endeksinde ise 91000 seviyesi üzerinde kaldığı sürece yukarı yönlü toparlanma süreci devam edebilir.

BIST 100 Endeksi

Güne sakin bir başlangıç yapan BİST 100 endeksi, açılışın ardından eksiye geçse de, sonrasında gelen alımlarla günü yükselişle kapattığını izledik. BİST 100 endeksinin 21 günlük hareketli ortalamasının üzerinde olması ve teknik göstergelerinde alım yönünde olması, endekste teknik anlamda yükselişin devam edeceğini işaret etmektedir. Endekste kısa vadeli oluşturmuş olduğu yükseliş kanalını aşağı yönlü kırmadığı sürece direnç seviyelerini test etmesini bekleyebiliriz. Yukarı yönlü hareketin devam etmesi halinde 95.100 ve 97.500 seviyeleri direnç olarak karşımıza çıkıyor. Aşağı yönlü hareketlerdeyse 90.500 ve 87.300 seviyelerini destek olarak takip ediyor olacağız.

Destekler: 90.500 – 87.300 – 83.500
Dirençler: 95.100 – 97.500 – 100.600

Teknik Olarak Bugün Hareketli Olmasını Beklediğimiz Hisseler: TTKOM, TCELL, BIMAS, FONET, ARENA

Garanti BBVA Yatırım

ICBC Yatırım

Oyak Yatırım

Şeker Yatırım

Tacirler Yatırım

Vakıf Yatırım

Yatırım Finansman

Ziraat Yatırım

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN