Gün Ortası Dolar Yorumu / Forex Koçu – (04.11.2016)

Dolar/TL Yükselmeye Devam Edecek Mi?
Dolar Nasıl 3.00 Olur?
Son dönemde ABD Başkanlık seçim anketlerinde Trump’ın Clinton ile arasındaki farkı kapatması ve Dolar’ın gelişmekte olan ülke para birimlerine karşı güçlü devam etmesi Dolar/TL’deki tansiyonu bir türlü düşürmedi. Son olarak da Diyarbakır’da yaşanan üzücü terör olayları ve HDP’ye yönelik operasyon Türk Lirası’nın daha da negatif ayrışmasına sebep oldu.

USDTRY tüm zamanların zirvesini tazeleyerek 3.1450 üzerine yükseldi!

Bundan sonra Dolarda direnç neresi? diye soracak olursanız artık cevabımız yalnızca psikolojik seviyeler. 3.15’in kırılmasıyla kademeli olarak 3.20’lere doğru yolculuk başlayabilir. Dolar ne olur sorusunun cevabı ise biraz da bugün ABD’den açıklanacak olan tarım dışı istihdam verilerine bağlı.

Tarım dışı istihdam değişiminin yanında ortalama saatlik kazançlarda iyileşme yaşanması kurda bizi yeni zirvelere götürebilir. Aksi senaryoda ise aşağıda 3.14 ve 3.13 bölgeleri destek olarak çalışabilir ancak geri çekilmelerin kurda sınırlı olabileceği uyarısını yapalım. Dolar endeksi üzerinde baskı devam etse de USDTRY, USDMXN ve USDZAR’da yukarı yönlü hareketlilik sürüyor.

****

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin