Gün Ortası Borsa Yorumu / Bizim Menkul – (04.01.2017)

BIST100 Gün Ortası Yorumu

İlk Yarıda Ne Oldu…

Dün yaşanan gerilemeden sonra tepki alımları ile güne %0,25 yükselişle başlayan endeks 77.022 seviyesini test ettikten sonra gevşedi ilk seansı %76.854 yukarıda 0,31 artıda kapattı. Beklenenin üzerinde gelen enflasyon verisi ve 3 ay süre ile uzatılan OHAL’le birlikte Dolar/TL kurunda yükseliş yaşandı. 3,60 seviyesini test eden kur sabahki açılışın ardından gevşedi 3,57 seviyesinde dengelendi. Euro/TL ise 3.73 seviyesinde. Türk Lirası, geçtiğimiz aya ilişkin enflasyon verisinin beklenenin üzerinde gerçekleşmesi ardından Salı günü dünyanın önemli para birimleri arasında en fazla değer kaybeden parası oldu. Bu durumun Merkez Bankası’nın faiz kararında belirleyeci etkenlerden biri olabileceğini düşünüyoruz. Avrupa piyasalarının yatay olduğu görülürken Asya’da daha pozitif bir seyir hakim.

İkinci Yarıda Ne Bekliyoruz…

İkinci yarıda yurtiçinde önemli bir veri bulunmazken Almanya ve Euro Bölgesi Hizmet PMI rakamları ve ABD’de Aralık ayı ADB özel sektör istihdam verisi açıklanacak.

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin