Gün İçi EUR / USD Paritesi Yorumu / İntegral Menkul – (25.09.2014)

EUR/USD paritesi, bu hafta içinde Draghi’nin yaptığı açıklamalarda da yüzde iki enflasyon hedefine ulaşmak için gerekirse bütün araçları kullanmaya hazır olduklarını söylemesiyle zayıflamaya devam ediyor.

Öte yandan Avrupa Birliğinde açıklanan ekonomik verilerinde toparlanmadan uzak olması ve bugün açıklanan M3 para arzının artmış olması Euro’yu değersizleştiren etkenler arasında. ABD tarafında dün açıklanan konut verilerin, ABD Konut krizi sonrasında görülen en yüksek seviye olan 504K’ya yükselmiş olması Dolar endeksinin yükselmesine ve genel olarak ABD Dolarının değer kazanmasına neden oldu. 2010 yılından bu yana görülen en yüksek seviye olan 85.40 üzerini test eden Dolar endeksinde yaşanan kuvvetlenmede pariteyi aşağı yönde baskılamakta.

EUR/USD paritesi teknik olarak analiz edildiğinde, 1.3410 seviyesinden başlayan düşüş trendinin etkisinin devam ettiği görülmekte. 1.2750 seviyesinden bulunan desteğin kırılması sonrasında 1.2700 seviyesinin de aşağısına geçen paritede bir sonraki ana destek seviyesi olarak 1.2660 seviyeleri takip edilebilir. Yukarı alanda ise 1.2750 üzerinde 1.2815 / 1.2830 aralığı ilk direnç bölgesi 1.2865 ve 1.2920 fiyat seviyeleri ise ana direnç olarak görülen noktalar. Genel trendlerin aşağı yönde bulunmaya devam etmesi ve paritenin teknik bağlamda yükseliş trendi tarafından desteklenmiyor oluşu aşağı yönde hareketlerin devam etmesine neden oluyor.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir