Gün İçi EUR / USD Paritesi Yorumu / İntegral Forex – (25.02.2015)

EUR/USD paritesi, Yunanistan borç sorununun çözülmesinin ardından yatay seyrine devam ediyor.

Bugün Euro Bölgesinde açıklanması beklenen ve önem derecesi yüksek veri akışı bulunmamakta. Avrupa için bugünün tek gündem maddesi, ECB Başkanı Mario Draghi’nin konuşması olacak. Draghi’nin, Euro Bölgesi ve kıta ülkeleri ekonomik görünümü ve para politikaları konusunda konuşma yapması beklenebilir. Draghi’nin konuşmasında daha önce ifade etmiş olduğu açıklamalardan farklı bir görüş sunacağını düşünmüyoruz. Draghi’nin açıklamalarında piyasa algısını Euro aleyhine bozabilecek ifadeler yer alırsa, EUR/USD paritesinde dalgalı seyir izlenebilir. ABD tarafında ise veri akışı bakımından yeni konut satışları açıklanacak. Amerika Merkez Bankası (Fed) Başkanı J. Yellen dün Senatoda yapmış olduğu sunumun ardından bugün Finansal Hizmet Komitesinde sunum yapacak. Fed Başkanı Yellen’ın dün gerçekleştirmiş olduğu sunumuna benzer açıklama yapması ve paritede önemli derecede etki etmesi beklenmemekte.

EUR/USD paritesi teknik olarak incelendiğinde, 1,1530 ile 1,1150 seviyeleri arasında sıkışan fiyatlamalar içerisinde hareket etmekte. Aynı zamanda 2014 yılı Ocak ayı sonundan itibaren 1,1530 – 1,1265 seviyesi arasında oluşan yatay kanal bandı sürmekte. Sıkışma alanının aşağı yönde kırılması ve 1,13 seviyesinin altında kalıcı seyirler izlenmesi durumunda 1,1265 seviyesinden yukarı yönde geri dönüş sergileyip sergilemeyeceğine bakacağız. 1,1265 seviyesinin altında oluşabilecek fiyatlamalarda teknik olarak yatay kanal bandı genişliği kadar geri çekilmesi beklenebilir. Diğer taraftan sıkışmanın yukarı yönde kırılması, pariteyi 1,1530 seviyesinin tekrar test edilmesini sağlayabilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir