Gün İçi EUR/USD Paritesi Yorumları / Yatırım Finansman – (5.05.2020)

ABD’de açıklanan Mart ayı fabrika siparişlerindeki daralmaya rağmen Dolar varlıklarının güçlü seyrini korumasıyla EURUSD paritesi 1,09 seviyesi altına sarkma gerçekleştirdi. Bugün Euro Bölgesi İmalat PMI rakamının bir önceki aya oranla kayda değer zayıflık göstermesinin de Euro tarafında baskılayıcı etkisi hissedildi. Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Avrupa Birliği’nin korona virüs aşı ve tedavisi araştırmaları için 1 milyar euro destek sağlayacaklarını açıkladı.

Diğer taraftan Almanya’da anayasa mahkemesi ECB’nin parasal genişleme programını yasalara aykırı bulması ve düzeltmesi için bankaya üç ay süre verdi. Bu gelişmelerin akabinde paritenin 1,0850 seviyesi altına sarkma gerçekleştirmesi tekrardan 1,0800 ve 1,0780 desteklerine yönelik atağı beraberinde getirebilir. Paritede 1,10 direnci aşılmadan ise kalıcı yükseliş potansiyelinden söz etmek zor görünüyor.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN