Gün İçi EUR / USD Paritesi Yorumları / Yatırım Finansman – (30.11.2018)

Gün İçi Euro/Dolar Paritesi Yorumu

Dün açıklanan FOMC tutanakları Fed’in Aralık ayı faiz artırım ihtimallerini arttırırken, bir önceki gün faiz politikası hakkında konuşma gerçekleştiren Fed Başkanı Powell’ın söylemleri piyasa fiyatlamaları üzerinde etkili olmaya devam ediyor. Faiz politikasında yavaşlama ihtimalinin artması ile Dolar varlıkları değer kaybederken EURUSD paritesi dün 1,14 seviyesine varan yükseliş gerçekleştirdi. Dün açıklanan PCE fiyat endeksindeki ivme kaybı da Dolar endeksindeki zayıf görünüm ile örtüşüyor.

Bugün ABD Başkanı Trump ve Çin Devlet Başkanı Xi arasında G20 zirvesinde gerçekleşecek olan görüşmeden ne çıkacağı piyasalar tarafında merak konusu olmaya devam ediyor. Paritenin 1,14 seviyesi üzerinde kalıcılık sağlaması halinde alım yönlü pozisyonlarda artış yaşandığını görebiliriz. Bu hareketin devamında ise 1,1430-1,1530 direnç seviyeleri öncelikli olarak izlenecek.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN