Gün İçi EUR / USD Paritesi Yorumları / Yatırım Finansman – (30.01.2019)

Gün İçi Euro/Dolar Paritesi Yorumu

İngiltere’de parlamento oylaması anlaşmasız Brexit ihtimalini ve 29 Mart tarihinin ertelenmesine ilişkin olasılığı zayıflattı. Avrupa Birliği’nden ise anlaşmanın müzakereye açık olmadığına ilişkin açıklama geldi. Fed iyimserliği ile günü yatay fiyatlama içerisinde kapatan Dolar varlıklarının akabinde paritenin 1,1430 seviyesi üzerinde fiyatlandığı görülüyor. Bugün piyasaların ana gündemini FOMC toplantısı oluşturuyor. Piyasalar toplantıdan herhangi bir faiz artışı beklemiyor ancak Fed Başkanı Powell’ın gerçekleştireceği söylemler fiyatlamalar üzerinde hareketliliği arttırabilir.

Özellikle piyasalar bu toplantıdan Fed’in bilanço küçültme planında sona yaklaşıp yaklaşmadığına ilişkin ipuçlarını takip edecek. Ancak daha çok güvercin bir Fed beklentisinin oluşması piyasalardaki iyimserliği arttırıyor. Ayrıca ABD’de büyüme ve askıdaki konut satışları verileri izlenecek. Paritenin yükseliş potansiyelinde 1,1530 direnci ile alımların hız kazanacağını düşünüyoruz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN