Gün İçi EUR / USD Paritesi Yorumları / Yatırım Finansman – (29.04.2020)

ABD tarafında açıklanan tüketici güven endeksi verisinin 86,9 ile 1973 yılından bu yana en düşük seviyeye işaret etmesi sonrasında dolar varlıkları üzerinde oluşan değer kaybı paritede 1,0880 seviyesine varan oranda artış gösterdi. Avrupa’da korona virüs salgını tedbirlerini esnetme kararı alan ekonomilerin akabinde uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, İtalya’nın kredi notunun “BBB” seviyesinden “BBB-” seviyesine düşürerek görünümünü “durağan” olarak güncelledi.

Bu gelişme EURUSD paritesindeki yükselişleri bir miktar baskılarken, paritenin 1,0850 seviyesi çevresinde fiyatlamalarını sürdürdüğü görülmekte. Bugün akşam saatlerinde Fed’in faiz kararını açıklayacağı toplantı takip edilecekken, yarın ECB tarafında gerçekleşecek olan toplantı parite fiyatlamaları açısından kritik önem taşıyor. Paritenin yükseliş eğilimine hız kazandırması açısından 1,09-1,10 direnç bölgesi takip ediliyor.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN