Gün İçi EUR / USD Paritesi Yorumları / Yatırım Finansman – (28.01.2019)

Gün İçi Euro/Dolar Paritesi Yorumu

Geçtiğimiz hafta olumsuz bir görünüm sergileyen Euro Bölgesi ekonomik verileri paritenin aşağı yönlü potansiyelini arttırmıştı. Ancak haftanın son işlem günü Fed’in bilanço küçültme planının sonuna geldiğine ilişkin haber akışı Dolar varlıklarına değer kaybettirdi. Bu gelişme sonrasında paritede 1,14 seviyesi üzeri fiyatlamalar gündeme geldi. Diğer taraftan ABD Başkanı Trump, 35 gündür kapalı olan federal hükümetin geçici olarak açılmasını sağlayacak anlaşmayı imzaladı.

Bugün piyasalar veri akışı açısından sakin ancak yarın İngiltere’de Parlamento İngiltere Başbakanı Theresa May’in B planı olarak sunduğu Brexit anlaşmasını oylayacak. Ayrıca bugün ECB Başkanı Draghi’nin gerçekleştireceği konuşma parite fiyatlamalarına ilişkin hareketliliği arttırabilir. Tüm bu gelişmelerin akabinde paritenin 1,15 seviyesi üzeri kapanış gerçekleştirmesi halinde alım yönlü pozisyonlar artabilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN