Gün İçi EUR / USD Paritesi Yorumları / Yatırım Finansman – (15.10.2019)

ABD ve Çin arasındaki ticaret görüşmelerinin yarattığı risk iştahı hafif zayıflarken, gelişmiş ülke para birimleri gün genelinde Dolar’a karşı zayıf bir görünüm içerisindeydi. Paritede 1,1040 seviyesine yönelik ataklar oluşmuşken, haftanın ilk işlem gününde paritede geri çekilme potansiyeli arttı. Dolar varlıkları Columbus günü nedeniyle hacimsiz seyrederken, bugün Euro Bölgesi ZEW Ekonomi endeksi Ekim ayında eksi 23,5 seviyesinde açıklandı.

Alman hükümetinin gelecek dönem büyüme beklentilerini aşağı yönlü revize etmesi ise dikkat çeken bir gelişme olarak yer aldı. Almanya ekonomisinin dördüncü çeyreğe oldukça zayıf girdiğine işaret eden bu gelişme sonrasında Almanya ekonomisinin resesyona girme ihtimaline ilişkin beklentiler arttı. Tüm bu gelişmelerin akabinde paritede 1,10 seviyesi altı bi fiyatlama oluşursa geri çekilmeler 1,0950 desteği ile artarak devam edebilir. Toparlanmalarda ise 1,1040 ilk direnç noktamız olma görevini koruyor.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN